Jdi na obsah Jdi na menu
 


Začátky společného soužití

4. 2. 2007

Průběh ochočování je obvykle nejvíce ovlivněn tím zda-li je mlácě z chovné stanice a nebo ze zverimexu.Protože mláďata z chovných stanic bývají na lidi zvyklá zatímco ty ze zverimexů s nimi mají většinou jen ty špatné zkušenosti (ale není to pravidlem) Někde se dokonce dočtete že pokud máte jen tu sebemenší možnost vzít si mládě z chovné stanice máte to udělat.S tím já nesouhlasím protože o chovných stanicíh jsem se dozvěděla až když jsem plna nadšení z Ginnen pročítala internetové potkanářské stránky. Doba ochočení mláďátek ze zverimexu je hodně různá , velmi záleží na tom co si prožili předtím než se dostali do rukou nějakého chovatele. Může to být 5 minut ,den,týden , měsíc nebo se taky nemusí nechat ochočit nikdy. Postupy k otmu jsou různé řekla bych že nejspolehlivější je nechat potkana nejdřív zžít se svým novým prostředím , nechat ho poznat jeho klec protože pokud zjitsí že má nějaké místo kam k němu nemůžete bude se cítit zase o něco líp a tomu dodá odvahu, to znamená že vy byste měli repektovat potkánkovo soukromí..Nejlepší ochočovací postup je nechat ruku jen tak v kleci samozřejmě s nějakým pamlskem potkan si ho nejspíš příde vzít pokud ano zkoušejte to dál a dál ale bez jakéhokoliv násilí. Pokud potkan ani nevyleze z domečku maximálně vystrčí čumák aby si vzal pochoutku nezoufejte a jen příště dejte ruku z dobrůtkou trošku dál aby potkánek musel vylézt tase o trochu víc aby jí dostal ,celou dobu přitom mluvte ,nejlepší je říkat pořát dokola jehoj méno či nějaká jiná přátelská slova aby si navyknul na váš hlas a aspoň trochu přivykl svému jménu. Hlavní je neztrácet trpělivost !!

Přeju hodně štěstí.

Ann

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

??? dotaz ???

(Adusha, 5. 11. 2011 19:27)

myslíte, že je lepší si pořídit dvě samičky nebo dva samečky???

MUJ POTKANEK

(NIKČA, 7. 5. 2011 5:07)

AHOJ V PATEK JSEM SI KOUPILA NOVEHO POTKANIHO SAMECKA JENOM JEDNOHO JMENUJE SE HONZIK ALE JAK JSEM HO PRIVEZLA FURT LEZEL NA HOBLINACH A TED SPINKA V DOMECKU UZ AJI JEDL CHLEBA A ROHLIK A

zverimex

(Šárka, 17. 4. 2010 17:01)

Já jsem si pořídila ze zverimexu 2 mladé potkaní slečny. Jedna se ani moc nebála vylézt z krabičky hned co jsem ji otevřela, druhá se bojí ješte teď po týdnu. Takže tím potvrzuji, že je velmi individuální jak se potkánek bude chovat..Ale vzhledem k tomu, že potkánci jsou velmi společenští tak doufám, že i ta druhá brzy svůj strach překoná a bude hravá stejně jako ta první :-)

zverimex

(Terysekk, 15. 11. 2008 9:39)

Já můžu potvrdit to, že potkan ze zverimexu může být ochočený. Já hned jak jsem si ho dovezla domů tak se hnedka semno kamarádil:) a vůbec mě nekousá. Je to prostě můj potkánek.

zverimex

(Gwyn, 7. 4. 2008 21:39)

Potvrzuji, že potksni ze zverimexu se nemusí mít špatně. Znám zverimex, kde se ke vsem nabýzenym zviřatům chovaji mile a vímají si jich (nosí hlodavce v náručí, povídají si z papoušky,...). A hlavně co se týče mláďat potkana a jiných zvířat, nedávají je do prodejny, dřív než jsou připravena být odebrána matce, takže si nemůžete kpuit potkana mlatšího 5 týdnů (do 5 týdnů by veškerý hlodsvci neměli být oddělováni od rodičů).